Aktywne Lato z Radiem Szczecin z udziałem NFZ - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
9 sierpnia 2022

Aktywne Lato z Radiem Szczecin z udziałem NFZ

W piątek, 12 sierpnia, od godz. 15:00 na promenadzie, przy Muszli Koncertowej w Świnoujściu, Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia będzie miał mobilne stanowisko informacyjno-edukacyjne w obszarze profilaktyki i promocji postaw prozdrowotnych. Wszystko w ramach wydarzenia Aktywne Lato z Radiem Szczecin.

Pracownicy NFZ zachęcą do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 PLUS”; do wykonywania mammografii i cytologii oraz badań w kierunku raka jąder i prostaty. Będzie też mowa o programie profilaktyki chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych.

Zapraszamy również do zmierzenia poziomu tłuszczu, wody w organizmie, BMI i wieku metabolicznego za pomocą analizatora składu ciała.

Przy stanowisku dostępne będą kolorowe materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz upominki dla zainteresowanych, a dla najmłodszych – Kącik Małego Klienta (kolorowanki, gry, zabawy).

Zachęcimy do śledzenia portalu internetowego diety.nfz.gov.pl i pacjent.gov.pl oraz do skorzystania z aplikacji mobilnych: Moje Fizjo Plus, mojeIKP. Powiemy też o Teleplatformie Pierwszego Kontaktu.

Ponadto na stanowisku wystawiane będą karty EKUZ i potwierdzane Profile Zaufane.

Na czas Aktywnego Lata z Radiem Szczecin przygotowano szereg innych atrakcji: konkursy, animacje, live cooking, koncert szantowy, strefę zabaw i malowanie buziek. Więcej o wydarzeniu na Facebooku.

Zapraszamy.