Dla małych i dużych. Aktywnie, ciekawie i… ekstremalnie! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
4 czerwca 2020

Dla małych i dużych. Aktywnie, ciekawie i… ekstremalnie!

Lubisz spędzać wolny czas aktywnie? Świnoujście kojarzy z najszerszą plażą w Polsce, wspaniałą przyrodą i rozległymi szlakami rowerowymi, ale my proponujemy także inne formy aktywności: dla małych i dla dużych. Park linowy, nurkowanie, ściana wspinaczkowa, treningi kondycyjne w plenerze, sporty walki, a także wyjątkowa oferta dla dzieci – półkolonie, dzięki którym młodzi goście w gronie rówieśników przeżyją niezapomnianą przygodę!

Zostań Tarzanem!

Park Linowy „Bluszcz” znajduje się w urokliwym zakątku Świnoujścia, na skwerze przy ul. Matejki i cały czas się rozrasta. Większość gości to dzieci. Ale to także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i spore wyzwanie dla dorosłych.  – Tutaj nie ma limitów wiekowych – mówią członkowie kadry instruktorskiej, którzy czuwają nad bezpieczeństwem.

Do wyboru mamy aż dziesięć tras. Na tej najłatwiejszej, „białej”, liny, kładki, platformy i zjazdy tyrolskie znajdują się na wysokości maksymalnie półtora metra. Rodzice mogą asekurować swoje dzieci.  Każda kolejna trasa jest coraz trudniejsza. Ta najbardziej wymagająca, czarna, znajduje się na wysokości do 15 metrów!

– Na dziesięciu zróżnicowanych trasach czekają różne przeszkody: mosty birmańskie, kładki, zjazdy tyrolskie, przejścia po wiszących kłodach, belkach, skok Tarzana, skok na sieć, a nawet przejazd monocyklem – mówi Mariusz Barański, właściciel Bluszczu.

Więcej: http://www.parklinowybluszcz.pl/swinoujscie/

Wspinaczka i balansowanie nad fosą

Nie trzeba jechać w góry, aby wdrapać się na szczyt. W hotelu Radisson Blu Resort znajduje się ścianka wspinaczkowa, która jest dostępna zarówno dla gości obiektu, jak i osób z zewnątrz. Znajduje się ona się przy recepcji Baltic Park Molo (poziom -1). Ze ścianki wspinaczkowej można korzystać w godzinach od 10 do 17.30. Godzina wspinania kosztuje 29 złotych.

Więcej: https://balticpark-aquapark.pl/fitness/

Dzieci uwielbiają się wdrapywać się także na rzeźbę dinozaura w Parku Chopina, a goście Fortu Gerharda mogą spróbować przejść na linie nad fosą. Zadanie do łatwych nie zależy, zwłaszcza jeżeli jakiś złośliwy kapral zacznie trząść liną… – Oczywiście, ewentualna kąpiel ze sławnym karpiem Juzefem (błąd w imieniu celowy) i żabami to darmowy dodatek do przepustki – śmieją się pruscy żołdacy z Fortu Gerharda.

Więcej: http://www.fort-gerharda.pl/

A może nurkowanie z Posejdonem?

Świnoujskie Centrum Nurkowe „Posejdon” oferuje jednodniowe wyjazdy nad jeziora w region (np. do Jeziora Czarnogłowy pod Przybiernowem) i do Niemiec. W wyprawie w odmęty niezwykłych akwenów w regionie mogą wziąć udział zarówno nurkowie z licencjami jak i osoby, które są amatorami. Centrum oferuje sprzęt i szkolenie. Pod opieką instruktora można przeżyć swoją pierwszą podwodną przygodę i obejrzeć cuda natury, które kryją polskie i niemieckie jeziora!

Więcej: https://www.facebook.com/%C5%9Awinoujskie-Centrum-Nurkowe-Posejdon-874290119251061/

Półkolonie dla najmłodszych

Wyjątkową ofertę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oferuje stowarzyszenie WinKids. Dzieci wezmą udział w zajęciach windsurfingu, kitesurfingu, oraz rekreacji na deskach pneumatycznych Stand Up Paddle (SUP). Innego dnia nauczą się żeglować lub w roli załoganta pływać będą po rozlewiskach i kanałach Świny, wezmą udział w biwaku na przystani żeglarskiej w Łunowie, pojadą do Podziemnego Miasta lub któregoś z parków rozrywki po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Wszystko to pod okiem najlepszych opiekunów.

Więcej: http://winkids.pl

Razem szlifujemy kondycję! Treningi w plenerze.

Wyspiarze kochają sport. Stąd cykliczne zawody i treningi w plenerze. W każdą sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym odbywają się pięciokilometrowe biegi w ramach tzw. Parkrunu. Ponadto stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście” w każdy wtorek i czwartek o g. 18.30 na placu Wolności organizuje wspólne ćwiczenia i biegi. Stąd startują także w każdą niedzielę o g. 9 rano. – Każdy może do nas dołączyć i w dobrej atmosferze aktywnie spędzić wolny czas. A Świnoujście to, dzięki pięknym trasom, raj dla biegaczy  – mówią.

Regularnie odbywają się w Parku Chopina ćwiczenia w ramach ogólnopolskiego projektu Nessi Time skierowanego do miłośników sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. W każdą środę o g. 19 pod okiem Karoliny Romańskiej odbywa się tutaj godzinny, kondycyjny i siłowy trening z wykorzystaniem schodów. – Limitu wiekowego nie ma. Ćwiczą z nami dzieci, a najstarsza uczestniczka ma 60 lat. Każdy da radę! – zapewnia Karolina.   

Kopiemy, boksujemy i chwytamy!

W Świnoujściu istnieje wiele klubów sportów walki. Doświadczeni trenerzy prowadzą drużyny karate kyokushin, boksu, brazylijskiego jiu jitsu, zapasów, MMA, taekwondo oraz systemu walki Real Combat Systems. Kluby oferują treningi dla dorosłych i dzieci. Jeżeli przyjeżdżamy na wakacje lub nawet robimy sobie krótki wypad weekendowy, to trenerzy chętnie przyjmą nas nawet na jeden lub dwa treningi. W klubach są podziały na kategorie dla zaawansowanych i dla tych, którzy przygodę ze sportami walki dopiero zaczynają.

Berserkers Team Świnoujście (filia Berserkers Team Poland) prowadzi treningi brazylijskiego jiu jitsu oraz zapasów

Real Combat Systems.

Świnoujska Akademia Karate Kyokushin.

Świnoujski Klub Karate Kyokushin.

ULKSW Pomorze Świnoujście prowadzi treningi taekwondoo oraz kicboxingu.

West Coast Team Świnoujścia (filia Zenith Jiu Jitsu) prowadzi treningi brazylijskiego jiu jitsu, zapasów, boksu, MMA.