Franciszek, Maria i Wiktoria to najpopularniejsze imiona w Świnoujściu ! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
22 kwietnia 2021

Franciszek, Maria i Wiktoria to najpopularniejsze imiona w Świnoujściu !

Według rejestru w aktach urodzenia Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu, najpopularniejszym imieniem wśród chłopców był w 2020 roku Franciszek. Tuż za nim pojawiają się Stanisław i Jakub. Wśród urodzonych w ubiegłym roku świnoujścianek, najpopularniejsze imiona to Maria oraz Wiktoria. Nieco rzadziej rodzice wybierali imię Nadia.

Informacje dotyczą pierwszych imion nadanych dzieciom zarejestrowanym w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świnoujściu w 2020 roku. Zupełnie inaczej popularność imion kształtuje się w skali całego kraju. Najpopularniejsze imiona w Polsce roku 2020 to Antoni, Jan i Aleksander. Wśród dziewczynek – Zuzanna, Julia oraz Zofia.

Franciszek ze Świnoujścia

Według danych Urzędu Stanu Cywilnego, w 2020 roku zarejestrowano w naszym mieście 12 chłopców, których pierwsze imię brzmi Franciszek. Mniej popularne imię Stanisław rodzice wybierali dziesięć razy. Na podium znajdują się również Jakub i Aleksander, które to imiona rodzice zarejestrowali po dziewięć razy. Kolejne popularne męskie imiona w Świnoujściu to Mikołaj, Szymon oraz Leon. O tym, że wybory mieszkańców Świnoujścia były oryginalne na tle kraju, może świadczyć popularność imion wybieranych w poprzednim roku przez Polaków. Przodują Antoni, Jan i Aleksander. Co można powiedzieć o imieniu Franciszek? Jest to imię pochodzenia germańskiego, oznacza człowieka wolnego. Pierwszy raz imię to nosił św. Franciszek z Asyżu. Franciszek ma dobre serce i chętnie pomaga potrzebującym. Jest człowiekiem pogodnym i optymistycznie nastawionym do życia.

Maria i Wiktoria

W świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego rodzice po siedem razy zgłosili imiona żeńskie – Maria i Wiktoria. Drugi najpopularniejszy wybór należy aż do czterech imion: Nadii, Michaliny, Zuzanny oraz Amelii. Rodzice wybrali te imiona dla sześciu zarejestrowany w USC dziewczynek. Liliana, Lena, Mia, Oliwia, Zofia, Alicja i Hanna pojawiły się w zapisach USC po pięć razy. Niektóre z wyborów rodziców dzieci zarejestrowanych w naszym mieście pokrywają się z preferencjami ogólnopolskimi, jak np. Zuzanna i Zofia, które w kraju pozostają wśród najpopularniejszych imion. Maria to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością). Posiada w sobie wielkie pokłady miłości i czułości, ale również jest bardzo uparta i nigdy nie zmienia zdania. Wiktoria jest żeńskim odpowiednikiem imienia Wiktor. Ceni sobie prywatność i spokój, zaś jej metodyczność i praktyczność zapewniają powodzenie w życiu towarzyskim.

 

Źródło : www.swinoujscie.pl