Informacja o zakończonym projekcie ze środków Interreg pt. "Zacumuj Bezpiecznie w Krainie 44 Wysp" - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
2 listopada 2021

Informacja o zakończonym projekcie ze środków Interreg pt. „Zacumuj Bezpiecznie w Krainie 44 Wysp”

Pragniemy Państwa poinformować, że  dniem 31.10.2021 Gmina Miasto Świnoujście ukończyła realizację projektu pt. „Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp”. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

Projekt „Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp” był realizowany w terminie10.05.2021 – 31.10.2021

Projekt miał na celu dotarcie do turystów zarówno polskich i jak niemieckich z informacją
o bezpieczeństwie turystyki na wyspie Uznam, wynikającym min.  z walorów przyrodniczych wyspy. Celem  kampanii oprócz zwiększenia ruchu turystycznego było także wspieranie lokalnej przedsiębiorczości tj: hotelarzy, gastronomii oraz wszystkich jednostek związanych z szeroko rozumianą branżą turystyczną,  która jest kluczową dla tego obszaru aktywnością gospodarczą. Głównym założeniem kampanii  było dotarcie do minimum miliona potencjalnych turystów.

W realizacji projektu  decydującą rolę odegrała zintegrowana szeroko zasięgowa kampania promocyjna. Kampania uwzględniała kompleksowo rozbudowany media plan zaczynając od działań w przestrzeni internetowej czyli reklamy i działań w Google, na Instagram oraz Facebook, You Tube, marketingu cyfrowego – czyli  działalności promocyjno reklamowej opartej na formatach cyfrowych, pełnowymiarowych działań z zakresu obsługi PR, marketingu treści – czyli generowaniu z góry określonych, odpowiednio targetowanych przekazów, komunikacji w mediach społecznościowych, filmie promocyjnym emitowanym w ogólnopolskim paśmie TV Vectra, czy kampanii reklamowej w ogólnopolskim radiu TOK FM. „Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp” to również działania z zakresu reklamy outdoor w przestrzeni miejskiej – billboardy o wielkości 18 m2, które można było zobaczyć w 10 największych polskich miastach. W kampanii nie zabrakło także współpracy największym portalem turystycznym Travelist.pl oraz znanym na całym świecie magazynem podróżniczym National Geographic Traveller , w którym ukazano walory turystyczne Krainy 44 Wysp.

Dodatkowo postało miejsce, będące skarbnicą wiedzy przede wszystkim dla miłośników turystyki wodnej , czyli podstrona www.mariny.visit.swinoujscie.pl, w pełni zsynchronizowana z turystycznym serwisem internetowym – visit.swinoujscie.pl, funkcjonująca w języku polskim, angielskim, niemieckim i czeskim.  Znajdują się tam informacje o marinach i przystaniach żeglarskich na polskiej i niemieckiej części Wyspy Uznam.  Stworzono także ulotkę pt. „Mariny Krainy 44 Wysp” w której znajdują się informacje o przystaniach żeglarskich Wyspy Uznam. Ulotka dostępna jest w trzech wersjach językowych : polskiej, niemieckiej i angielskiej.

Z myślą o bezpiecznym rodzinnym wypoczynku na kąpielisku, zrealizowano projekt 10 tablic informacyjnych, posadowionych przy wejściach na plażę.

Oczekiwanym, a zarazem osiągniętym rezultatem w kampanii była intensyfikacja i zacieśnienie współpracy instytucji w zakresie promocji bezpiecznej turystyki na Wyspie Uznam, propagowanie bezpiecznej turystyki oraz zwiększenie ruchu turystycznego na Wyspie.

 

Projekt „Zacumuj bezpiecznie w krainie 44 wysp” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Funduszy Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”