Nowoczesny i międzynarodowy kurort nad Bałtykiem - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
1 czerwca 2020

Nowoczesny i międzynarodowy kurort nad Bałtykiem

Grecja, Egipt, Turcja a może Świnoujście? To zestawienie wcale nie jest przypadkowe. Kto zdecyduje się na przyjazd do Świnoujścia bardzo szybko zapomni o egzotycznych kurortach. Najwyższy standard hoteli, nowoczesna baza zabiegowa, SPA & Wellness, jedna z najszerszych plaż nad Bałtykiem, doskonała infrastruktura rekreacyjna i liczne atrakcje sprawią, że na wyspach z łatwością zapomnimy o codziennych troskach. Jak mawiał Arystoteles „Przygoda warta jest każdego trudu”. Przyjedź więc i zakosztuj jej w Świnoujściu!

Wyjątkowo ukształtowany przez lodowce świnoujski archipelag jest znakomitym miejscem do odpoczynku i relaksu, nawet tego krótkiego, weekendowego. Świnoujście leży na 44 wyspach, z których turyści mogę wybrać jedną z trzech zamieszkałych – Uznam, Wolin, bądź Karsibór. Wszystkie są wyjątkowe i każda różni się od siebie.

Swoje miejsce na ziemi znajdą tam zarówno ci, którzy cenią ciszę i przyrodę, jak i osoby lubiące relaks w nowoczesnym aquaparku, czy na nowej Promenadzie Zdrowia. Zadowolone będą również osoby preferujące aktywny wypoczynek. Liczne szlaki turystyczne, zabytki i ponad 30 kilometrów ścieżek rowerowych oraz kilkadziesiąt tras turystycznych sprawią, że każdy dzień spędzony na wyspach zostanie zapamiętany na długo.

Tak dużego wyboru nie ma w żadnym innym miejscu w Polsce! W pakiecie dostajemy również piękną pogodę. Nie bez przyczyny wyspa Uznam nazywana jest Wyspą Słońca. To właśnie nad archipelagiem słońce uśmiecha się najdłużej nad Bałtykiem. Średnia słonecznych godzin w roku wynosi ponad 1900 co oznacza prawie cztery miesiące pięknej pogody!

Dużym atutem Świnoujścia jest nowoczesna i zróżnicowana baza hotelowa. Uzupełnia ją coraz więcej miejsc na kampery. Większość hoteli standardem nie odbiega od tych z zachodnioeuropejskich kurortów, a nawet czasami je przewyższa. Goście mogą liczyć przede wszystkim na doskonałą bazę SPA & Wellness, opiekę specjalistów i najlepsze produkty uznanych światowych marek. Można też wyskoczyć na miasto i skorzystać z usług licznych gabinetów masażu pełnych egzotyki – jak hawajskie Lomi Nui lub zanurzyć się w leczniczej borowine. Z oferty świnoujskiego SPA & Wellness powinny być zachwycone szczególnie panie, dla których skorzystanie z profesjonalnej odnowy biologicznej przyniesie spektakularne efekty odmładzające. Natomiast na panów czekają liczne siłownie.

Skarbem Świnoujścia jest plaża. Miękki, drobny i pozbawiony kamieni piasek jest jedyny w swoim rodzaju. Pochodzi on z uznamskich klifów. Jego charakterystyczna złocista barwa sprawia, że zachody słońca wyglądają przepięknie. Dzięki prądom morskim i cyrkulacji powietrza, jest on stale nanoszony na plażę, która z roku na rok staje się coraz szersza. W niektórych miejscach ma ona już około 180 metrów. W ten sposób każdy może znaleźć dogodne miejsce do plażowania. Specyficzny układ północno-wschodnich wiatrów powoduje, że woda w Bałtyku jest na wyspach znacznie cieplejsza niż w innych nadmorskich miejscowościach i często przekracza 20 stopni C. 

Świnoujście przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego każdego roku kąpieliska na Uznamie i Wolinie są strzeżone przez doskonale wyszkolonych i wyposażonych ratowników. Plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, a dla psów wydzielono specjalny wybieg. Nie bez przyczyny na świnoujskim kąpielisku od 14 lat nieprzerwanie powiewa Błękitna Flaga – międzynarodowe wyróżnienie przyznawane za spełnienie wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa. Takim osiągnięciem nie może się pochwalić żaden inny kurort!

Te wszystkie zalety sprawiły, że archipelag wysp od wieków był obiektem pożądania władców Europy. W Świnoujściu odpoczywali królowie, cesarzowie i arystokracja. Już wtedy doceniano liczne walory lecznicze kurortu. Odkrycie pod koniec XIX stulecia złóż borowin i solanki doprowadziło do przyznania Świnoujściu statusu uzdrowiska. Dziś można tu leczyć choroby z zakresu endokrynologii, kardiologii, dermatologii, narządów ruchu, układu oddechowego, czy kręgosłupa. Osoby z nadciśnieniem i zaburzeniami nerwicowymi twierdzą, że w Świnoujściu czują się jak nowo narodzeni.