Ranking Onetu: Świnoujście ma najlepszą plażę w Polsce! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
29 czerwca 2020

Ranking Onetu: Świnoujście ma najlepszą plażę w Polsce!

ŚWINOUJŚCIE ma najlepszą plażę w Polsce. W rankingu portalu Onet Podróże za 2020 rok nasze kąpielisko w tyle zostawiło Ustkę, Łebę i Sopot. O pozycji w rankingu decyduje ściśle wypracowana od lat punktacja.

Najważniejsze są plaże oraz ich otoczenie, ale pod uwagę brane są również takie kryteria jak bezpieczeństwo, różnorodność bazy noclegowej, gastronomicznej, a także możliwości wypoczynku aktywnego. Pod uwagę brane były również różne atrakcje, w tym zabytki i muzea, które zapewniają „przetrwanie” w czasie niepogody, a tych, jak wiadomo, w Świnoujściu jest bardzo dużo.

Wśród kwestii, na które zwracali uwagę dziennikarze Onetu był też dojazd. – Nam dojazd z Krakowa do Świnoujścia zajął osiem godzin, powrót z okolic Krynicy Morskiej – około 7,5 godziny… Z jednej strony dużo, z drugiej – jeszcze 10 lat temu te same odcinki zajmowały odpowiednio 10 i 9 godzin – wskazują twórcy raportu.

Wśród nowych kryteriów oceny znalazł się oczywiście kwestie związane z epidemią. Oceniano m.in. „pojemność” plaż i co za tym idzie możliwość zachowania wymaganych odstępów. Tutaj znowu Świnoujście, z najszerszą plażą w Polsce było w uprzywilejowanej sytuacji.

Więcej o najnowszym raporcie Onetu poczytacie TUTAJ.