Ruszają letnie koncerty w parkowej altanie - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
21 czerwca 2022

Ruszają letnie koncerty w parkowej altanie

W środę 22 czerwca zapraszamy wszystkich do udziału w naszym nowym projekcie muzycznym. Letnie wieczory w Altanie Koncertowej w Parku Zdrojowym z dużą dawkę dobrej muzyki. Początek o godz. 19.00!

Po ubiegłorocznym wrześniowym wydarzeniu „Dzień Pierwszej Miłości”, które było jednocześnie inauguracją odnowionego Parku Zdrojowego, wiedzieliśmy że muzyka musi tu zagościć na dłużej. Dlatego w kameralnej Altanie wybrzmiewać będzie jazz z dodatkiem klasycznej nuty.

Kogo usłyszymy podczas pierwszego sezonu? Zaczniemy od kwartetu Sylwestra Ostrowskiego ze Szczecina. Dobrze już znany świnoujskim słuchaczom muzyk, zabierze nas w świat saksofonowej improwizacji na najwyższym poziomie.

W kolejnych tygodniach usłyszycie również lokalnych muzyków jazzowych m.in Czesława Bobreckiego i Andrzeja Wiśniewskiego. Odwiedzi nas też wspaniały trębacz Tomasz Kudyk ze swoim krakowskim kwintetem, gorzowska grupa C’est La Vie, Dariusz Samól ze swoją grupą saksofonistów oraz kolejny znakomity trębacz – Maciej Fortuna.

Nie zabraknie również bardziej klasycznej muzyki. Za sprawą Mariny Nikoriuk oraz Baltic Neopolis Quartet posłuchamy sobie popularnych utworów muzyki czasem zupełnie niesłusznie nazywanej poważną.

Wszystkie koncerty w Altanie odbywać będą się o godz. 19.00, a udział w nich będzie bezpłatny. Szczegóły w wydarzeniach na stronie www.mdk.swinoujscie.pl

Zapraszamy!

MDK Świnoujście

źródło : www.swinoujscie.pl