Świnoujście lepsze niż Chorwacja. Lekko Stronniczy kręcą na wyspach. - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
23 lipca 2020

Świnoujście lepsze niż Chorwacja. Lekko Stronniczy kręcą na wyspach.

To był pierwszy taki wypad z kamerą w plener odkąd Lekko Stronniczy wrócili po kilkuletniej przerwie do kręcenia swoich programów. – Skorzystaliśmy z zaproszenia do Świnoujścia. Nie odeszliśmy od formuły swoich programów i nie chcieliśmy udawać vlogu turystycznego. Postanowiliśmy natomiast przekazać w naszych materiałach klimat tego miejsca i naszego wyjazdu – mówi Karol Paciorek.

W kurorcie duet Karol Paciorek i Włodek Markowicz byli po raz pierwszy. Ten drugi jeszcze jako mały chłopiec był tutaj jedynie przejazdem. Sam lubi Chorwację, ale w tym roku jednak lepiej postawić na Polskę i Świnoujście jako bezpieczniejszy kierunek. 

W związku z kampanią promocyjną kurortu „Wyspy Możliwości” Lekko Stronniczy nakręcili pięć odcinków, a tłem dla programów stały się: taras widokowy hotelu Radisson, najwyższa nad Bałtykiem latarni morska, falochron zachodni, popularny „Wiatrak” oraz ogród sensoryczny na promenadzie. Jaki zatem jest „klimat Świnoujścia”?

–  Bardzo pozytywny. To przesympatyczne miasto. Chyba za bardzo się nie pomylę, gdy powiem, że standardem przewyższa o klasę inne kurorty, zwłaszcza te z centralnej części wybrzeża. Dla nas, przyjezdnych, promy dodają kolorytu i są atrakcją, ale zdajemy sobie sprawę, że inaczej na tę sprawę patrzą miejscowi. Dużym pozytywem jest to, że można tutaj szybko się przemieszczać. My postawiliśmy na rower i to był dobry wybór – mówi Karol Paciorek.

Vlog Lekko Stronniczy funkcjonuje od 2011 roku. W przeszłości swoje programy Karol i Włodek kręcili m.in. Londynie, Maroku i różnych miejscach w Polsce. Wyjazd od Świnoujścia jest pierwszym wyjazdem w plener w ramach drugiego sezonu programu. Obaj zatrzymali się w Kamienicy Pod Kasztanami (na zdjęciu z właścicielkami pensjonatu). Przygotowanie materiału zaczęło się od… problemów technicznych, a konkretnie braku tzw. „martwego kota”, czyli osłony przeciwwietrznej na mikrofon. Jak panowie poradzili sobie z tym problemem, a także z wejściem na najwyższą na Bałtykiem latarnię?

Zachęcamy do śledzenia programów Lekko Stronniczych pod adresem:

https://www.youtube.com/user/lekkostronniczy