Świnoujście Rowerową Stolicą Polski 2024! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
19 marca 2024

Świnoujście Rowerową Stolicą Polski 2024!

Z radością informujemy, że Świnoujście znalazło się w gronie miast zaproszonych do dołączenia do grona Aktywnych Miast i wzięcia udziału w największej w Polsce rekreacyjnej zabawie rowerowej pod nazwą Rowerowa Stolica Polski 2024.

Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i przesiadki na „dwa kółka”, co w dzisiejszych czasach jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko pod kątem zdrowotnym lecz również ekonomicznym i ekologicznym.

Szósta edycja ogólnopolskiej zabawy rozpocznie się już pierwszego dnia wiosny i do 21 maja będzie miała formę treningu po to, by w czerwcu rozpocząć ostateczną rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały miesiąc liczba „wykręconych” kilometrów każdego zarejestrowanego w aplikacji rowerzysty będzie sumowana, a wynik na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji). Dla 3 rowerzystek i 3 rowerzystów czekają atrakcyjne upominki, natomiast zwycięskie miasto również może liczyć na fantastyczne nagrody – dotychczas były to stacje do naprawy rowerów.

Co trzeba zrobić, by dołączyć? To proste! Wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta, wybrać i dołączyć do grupy Miasto Świnoujście! Także Drodzy Mieszkańcy koła w ruch i widzimy się na ścieżkach!

Szczegóły dotyczące aplikacji TUTAJ

Oficjalna informacja TUTAJ

Wkręć się z nami w rower na wiosnę!