Świnoujście w Zakopanem - Skoczkowie narciarscy zaproszeni na Wyspy ! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
16 lutego 2021

Świnoujście w Zakopanem – Skoczkowie narciarscy zaproszeni na Wyspy !

Podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na trybunach pojawiła się gigantyczna biało-czerwona flaga z naszej latarni morskiej oraz baner Świnoujścia. Ale na tym nie koniec. Reprezentantów naszego kraju w skokach narciarskich do Świnoujścia zaprosił Paweł Sujka, zastępca prezydenta miasta.

 

Grupa mieszkańców Świnoujścia pojechała do Zakopanego, żeby kibicować biało-czerwonym. Paweł Sujka, zapalony kibic skoków narciarskich, skorzystał z okazji, żeby podczas urlopowego wyjazdu przypomnieć o Świnoujściu góralom, ale także spotkać się z przedstawicielami Polskiego Związku Narciarskiego i zaprosić reprezentantów naszego kraju do Świnoujścia.

– Spotkałem się m.in. z Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, który zresztą dwa lata temu spędzał wakacje w naszym mieście i bardzo się mu u nas podobało. Pomysł zyskał akceptację. Będzie nam bardzo miło gościć u nas tak wybitnych sportowców jak Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki czy Andrzej Stękała, dla którego sobotni konkurs był bardzo udany. Plan jest taki, żeby skoczkowie przyjechali do nas na majowy, długi weekend – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Wraz z mieszkańcami Świnoujścia do Zakopanego pojechał baner z herbem Świnoujścia oraz gigantyczna biało-czerwona flaga; ta sama, którą podczas Święta Flagi Narodowej alpiniści zawiesili na szczycie naszej latarni morskiej. Kolos praktycznie przesłonił całe trybuny!

– Świnoujście gościło w Zakopanem. Czas na rewizytę. Nie ma lepszego miejsca na regenerację dla naszych reprezentantów po udanym, ale i ciężkim sezonie niż nasza piękna plaża i nasze gościnne miasto – dodaje Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Kibice ze Świnoujścia zawieźli do Zakopanego gigantyczną biało-czerwoną flagę. To ta sama, którą mogliśmy podziwiać na latarni morskiej podczas Święta Flagi.

Spotkanie Pawła Sujki, zastępcy prezydenta Świnoujścia z Apoloniuszem Tajnerem, prezesem PZN. Pomysł jest taki, żeby po trudach Pucharu Świata polscy skoczkowie zregenerowali swoje siły właśnie na świnoujskich wyspach.

 

BaT