Taaaka plaża! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
1 czerwca 2020

Taaaka plaża!

Nawet plażowicze odwiedzający Świnoujście co roku są zaskoczeni! Plaża w kurorcie stale się powiększa. W najszerszym miejscu ma już ponad 200 metrów. Piasek nanoszą fale Bałtyku. Turyści znajdą tu sporo przestrzeni do plażowania.

W wakacje na kąpielisku słychać cieszące się z lata dzieci, plotkujące na kocu mamy, a między parawanami sprzedawca drożdżówek zachęca głośno do kupna słodkości. Wybierając się na plażę, warto zabrać ze sobą ulubioną książkę.

Parawany i plażowe kosze wciąż w modzie

Plaża w Świnoujściu jest bardzo szeroka. Każdy chętny plażowicz się zmieści. Nikomu tu nie przeszkadzają kolorowe parawany, a plażowe kosze i namioty są częstym widokiem. Mają nie tylko chronić przed wiatrem, słońcem, ale także przed spojrzeniami, gdy będziemy chcieli opalać się topless. W tym roku modne są parawany w biało-niebieskie pasy i te kolorowe. Wybierając parawan na plażę, warto wyróżnić się oryginalnością. Im bardziej nietypowy parawan, tym większa szansa, że znajdziemy swoje miejsce na plaży po wyjściu z wody.

Urwisy lepią zamki z piasku

Świnoujście daje nieograniczone możliwości dla rodzin. Bezpieczne kąpielisko i różnorodne atrakcje na plaży przeznaczone dla całych rodzin. Budowanie zamków z piasku i kąpiele w Bałtyku są tu na porządku dziennym. Co roku odbywa się tu konkurs na najładniejszą budowlę z piasku – Piacholepy. W mistrzostwach może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy, aby potrafił korzystać z wiaderka, łopatki i grabek. Do budowli wolno używać tylko piasku, glonów i muszelek. Zabranie dzieci na wakacje do Świnoujścia jest strzałem w dziesiątkę.

Latawce na plaży

Gdy nie świeci słońce, dzieci już nie tak chętnie budują na brzegu morza zamki z piasku. Jednak nic straconego. Łopatkę, grabki i wiaderko można zastąpić latawcem. W pochmurne dni wiatr w Świnoujściu jest bardzo łaskawy i wybudowany lub kupiony latawiec będzie pięknie łopotał na niebieskim niebie. Późnym latem organizowany jest konkurs lotów latawcowych. Zawody są organizowane dla osób w każdym wieku.  To doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi i mnóstwo frajdy. Każdego roku jest piękne słońce, wiatr i wszystko, czego potrzeba, żeby latawce wysoko latały.

Bezpieczeństwo maluchów

Wakacje usypiają czujność w rodzicach. Chociaż kąpielisko w Świnoujściu należy do jednych z bezpieczniejszych, to przykłady z przeszłości pokazują, że tragiczne wypadki także się zdarzają. Mały plażowicz, który zobaczy olbrzymią piaskownicę czuje się jak w raju. Jednak dorośli muszą pamiętać o kilku zasadach obowiązujących na plaży. Przede wszystkim nie puszczać dziecka z oka. Wystarczy, że odejdzie kilka metrów dalej, straci poczucie orientacji i zgubi się. Przed wejściem na plażę warto wytłumaczyć maluchowi, że jeśli cokolwiek złego dzieje się na plaży, może liczyć na ratownika na wieży ratowniczej. Pamiętajmy też o opaskach – zakładane na nadgarstek dziecka z numerem telefonu pomogą w odnalezieniu opiekunów.

Na kąpielisku ratownicy zamieszczają flagi, które informują o tym, czy można wchodzić do wody, czy też jest to zabronione. Flaga biała oznacza bezpieczną kąpiel. Flaga czerwona zakazuje kąpieli. Brak flagi na maszcie oznacza brak dyżuru ratowników. Oprócz flag na wodzie znajdują się specjalne boje. Pełnią one również funkcję informacyjną. Boja czerwona to koniec strefy dla nieumiejących pływać (głębokość wody do 1,20 m). Boja żółta to koniec strefy dla umiejących pływać.

Cicha plaża na wyspie Wolin

Kąpielisko w dzielnicy Warszów, to druga plaża w Świnoujściu, z której chętnie korzystają letnicy. Położone jest na wyspie Wolin. Latem jest strzeżone przez ratowników i dysponuje zapleczem sanitarnym. Do dyspozycji plażowiczów oddano 100 metrów plaży. Jest to zdecydowanie mniej popularne kąpielisko niż Uznam, dlatego świetnie będą się tu czuły osoby chcące odpocząć nieco od gwaru świnoujskiego kurortu. W pobliżu kąpieliska znajdują się liczne atrakcje turystyczne: latarnia morska, czy Fort Gerharda.

Na golasa

Miłośnicy naturyzmu także znajdą tu coś dla siebie. Golasy upodobały sobie miejsce w pobliżu polsko-niemieckiej granicy. Dawniej plaża w tym miejscu była przedzielona płotem kolczastym, po niemieckiej stronie zlokalizowana była plaża naturystyczna FKK. Kolejna najbliższa plaża dla nudystów znajduje się w Lubiewie pomiędzy Świnoujściem, a Międzyzdrojami.