THRASHMAGEDON - EKSTREMALNE ZAWODY W SPRZĄTANIU LASU JUŻ 24 WRZEŚNIA 2022 ! - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
13 września 2022

THRASHMAGEDON – EKSTREMALNE ZAWODY W SPRZĄTANIU LASU JUŻ 24 WRZEŚNIA 2022 !

24 września w okolicy Podziemnego Miasta w Świnoujściu odbędą się wyjątkowe w skali kraju zawody sportowe jakich do tej pory na Wyspie Wolin nie było! Trashmageddon to jedyne w Polsce tego typu wydarzenie łączące w sobie wyzwanie, ekstremalną przygodę, dobrą zabawę, wzajemną rywalizację i zbieraniem śmieci. Wszystko w trudnym, wyboistym terenie leśnym pełnym militarnych pozostałości po II wojnie światowej. Areną zmagań będzie bowiem obszar poniemieckiej baterii artylerii nabrzeżnej Goeben, w okolicy Podziemnego Miasta. Las piękny lecz zanieczyszczony setkami kilogramów śmieci, których wyzbieranie będzie celem uczestników zawodów. Całość zebranych śmieci zostanie zutylizowana dzięki wsparciu firmy Remondis Świnoujście.

W Trashmageddonie nie liczy się czas, ani to czy ktoś będzie biegł czy spacerował. Każdy będzie miał trzy godziny na zebranie jak największej ilości śmieci, a wygrają ci, którzy zbiorą ich najwięcej według wagi. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale, a na najlepszych pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Oficjalny film z ubiegłorocznej edycji Trashmageddonu: https://www.youtube.com/watch?v=iBTo3Kq1gi8

Podstawowe informacje:

Data: 24.09.2022 r.
Miejsce: Podziemne Miasto, Świnoujście Przytór (możliwy dojazd pociągiem, autobusem miejskim linii 10 lub samochodem)
Odbiór pakietów do godz: 11:30
Odjazd autobusu na miejsce wydarzenia: 11:30
Start zawodów: godz. 12:00
Opłata startowa: nie ma i nie będzie 
Zapisy i regulamin: http://www.trashmageddon.pl
Na koniec: posiłek dla wszystkich, fotki na ściance, dobra zabawa i wycieczka po Podziemnym Mieście.

Trashmageddon jest autorskim projektem Stowarzyszenia Wywrotka ze Szczecina, który odbywa się cyklicznie od 2020 r. i z każdą kolejną edycją zdobywa kolejnych sympatyków. Wszystko dzięki unikatowej formule zawodów łączącej w sobie sporty biegowe, siłowe i wytrzymałościowe ze sprzątaniem trudnodostępnych terenów leśnych. Uczestnicy ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w szczecińskiej Puszczy Bukowej, wyśrubowali niechlubny rekord ponad 4 ton zebranych śmieci. Czy rekord ten uda się pobić w Świnoujściu? Są na to szanse.

Trashmageddon 2022 (A2) (594Ã-420 mm)

Więcej informacji na stronach: www.stowarzyszeniewywrotka.pl oraz https://www.facebook.com/trashmageddonpl a także stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2327815400703393/.

 

Organizator:
Stowarzyszenie Wywrotka

Współorganizator:
Świnoujska Organizacja Turystyczna

Partnerzy:
Grupa TOM
REMONDIS Świnoujście
Pomorze Zachodnie
Dream Jump
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin
Fort Gerharda
Biuro Turystyki Skandynawskiej Fregata
Hotel Irys Świnoujście
Planet Heroes
Stowarzyszenie Miłośników Latarni Morskich
Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Nadleśnictwo Międzyzdroje

Stowarzyszenie Wywrotka na organizację wydarzenia pozyskało dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Program Społecznik został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.