W piątek, 18 czerwca 2021 roku kończy się 37 dniowa wędrówka pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście na trasie Przemyśl – Świnoujście - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
18 czerwca 2021

W piątek, 18 czerwca 2021 roku kończy się 37 dniowa wędrówka pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście na trasie Przemyśl – Świnoujście

„W drodze po serce dla Darii”- tak zaczęła się 1000 kilometrowa wędrówka Pana Jacka Balceraka po serce dla chorej dziewczynki. To już nie pierwsza jego akcja charytatywna,
ale w podróż tym razem zabrał kota Parysa. Marsz  rozpoczął się w Przemyślu, natomiast meta wyznaczona jest w Świnoujściu.

Pan Jacek zbierał pieniądze dla chorej Darii, u której stwierdzono wadę serca.  Daria jest mieszkanką gminy Tłuszcz w powiecie wołomińskim, skąd pochodzi również Pan Jacek.
Dość szybko udało się uzbierać kwotę potrzebną do opłacenia operacji dziewczynki. Natychmiast pojawiło się pytanie kogo w dalszym etapie drogi wspomóc w zbiórce pieniędzy, ponieważ do Świnoujścia zostało jeszcze sporo kilometrów.

Przechodząc przez miejscowość Szadek Pan Jacek podjął decyzję, że dalszą drogę zadedykuje Justynie Glapińskiej. Stąd też pochodzi Kinga, inna bohaterka wyprawy Pana Jacka, dla której w ubiegłym roku udało się zebrać środki, aby postawić ją operacyjnie na nogi.

Justyna urodziła się bez stawu biodrowego, dodatkowo nie może zgiąć nogi w kolanie. Porusza się o kulach, a jej życie to pasmo bólu, pobytów w szpitalu, podejmowania prób leczenia podczas 26 operacji, które przeszła. Przed nią kolejna, miejmy nadzieję ostatnia operacja
w Stanach Zjednoczonych, na którą zbierane są fundusze w drodze do Świnoujścia.

W piątek, 18 czerwca 2021 roku kończy się 37 dniowa wędrówka pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście na trasie Przemyśl – Świnoujście.

Dzięki uprzejmości Adler-Schiffe Polska Sp. z o. o. oraz Fair Play Towage sp. z.o.o. przetransportujemy Pana Jacka z wyspy Wolin na Wyspę Uznam i ostatnie kroki tysiąc kilometrowej wyprawy postawi on około godz. 14.00. w Porcie Jachtowym Basen Północny w Świnoujściu.

Zapraszamy Państwa na finał tej niezwykłej wędrówki. Spotkajmy się wspólnie,
aby powitać w naszym mieście bohaterów Pana Jacka i kota Parysa.

Będzie z nami również Pani Justyna Glapińska, która osobiście chce podziękować wędrowcom za ich poświęcenie i z nadzieją czeka na pozytywne zakończenie zbiórki.

https://www.siepomaga.pl/justyna-glapinska

Profil zbiórki

https://www.facebook.com/nowyswiat.ck/?ti=as