Zachęcamy do głosowania na Świnoujście jako najpiękniej rozświetlone miasto w akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
22 grudnia 2021

Zachęcamy do głosowania na Świnoujście jako najpiękniej rozświetlone miasto w akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą

Mamy przyjemność poinformować Was, że miasto Świnoujście zostało zgłoszone przez mieszkańców do nagrody dla najpiękniej rozświetlonych na święta miast w Polsce w ramach akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą.

To już XIII edycja wielkiej, ogólnopolskiej akcji, w której świąteczne iluminacje polskich miast nagradza Energa z Grupy ORLEN – jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. W plebiscycie, głosami mieszkańców wszystkich województw, przyznany zostanie tytuł Świetlnej Stolicy każdego województwa, a w finale ogólnopolskim – Świetlnej Stolicy Polski.

W akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą, obok rywalizacji miast, najważniejszy jest jej szczytny cel. Nagrodami dla 16 najpiękniej rozświetlonych miast w całym kraju będzie wsparcie charytatywne – energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 złotych. Trafi on do najbardziej potrzebujących osób, lub instytucji pomocowych, wskazanych przez miasta-laureatów. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 000 zł, instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez spółkę Energa Obrót dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

Aby miasto zwyciężyło w plebiscycie i otrzymało wsparcie charytatywne warto prowadzić aktywne działania, które pomogą zdobyć więcej głosów. Cenne wskazówki, jakie działania należy podjąć, można znaleźć w poradniku dostępnym na www.gk24.pl/glosy-dla-miast

W wojewódzkim etapie plebiscytu na miasta można głosować online od 10 grudnia br. do 11 stycznia 2022 r. Każdy może oddać do 10 głosów dziennie, a swoje punkty można przekazać na więcej niż jedną miejscowość.