Zapraszamy do udziału w wyzwaniu Healthy Cities - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
7 czerwca 2022

Zapraszamy do udziału w wyzwaniu Healthy Cities

Świnoujście znalazło się w gronie miast zaproszonych do udziału w czerwcowym wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę LUX MED. Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. To minimum, które według WHO zapewnia dobrą kondycję zdrowotną. Wszystkie kroki zliczane będą w bezpłatnej aplikacji Healthy Cities.

Wyzwanie trwa od 1 do 30 czerwca 2022 r. i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce. Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim – na wsparcie wybranej inicjatywy z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy zdrowego stylu życia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Świnoujścia do przyłączenia się do wyzwania, zmotywowania się do regularnej aktywności fizycznej i codziennego chodzenia lub biegania wspólnie z innymi uczestnikami z naszego Miasta. Codzienna aktywność fizyczna zwiększa szansę na wspólną wygraną!

Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska. Akcja odbywa się drugi rok z rzędu. jest dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play od 30 maja.

Szczegóły dotyczące wyzwania Healthy Cities znaleźć można na www.luxmed.pl/healthycities

Zapraszamy do udziału w wyzwaniu !