Zaproszenie na konferencję „Promocja i Turystyka – szansą Wyspy Uznam” połączoną z obchodami jubileuszu 15-lecia współpracy Gminy Miasto Świnoujście i Gminy Heringsdorf - Świnoujście - Wyspy możliwości
Swinoujscie, Poland
15 listopada 2022

Zaproszenie na konferencję „Promocja i Turystyka – szansą Wyspy Uznam” połączoną z obchodami jubileuszu 15-lecia współpracy Gminy Miasto Świnoujście i Gminy Heringsdorf

Szanowni Państwo,

6 listopada 2022 roku minęło 15 lat od podpisania Umowy o Współpracy pomiędzy Gminą Miastem Świnoujście i Gminą Heringsdorf. Wydarzenie to położyło trwałe podwaliny pod owocną współpracę polsko-niemiecką na wyspie Uznam. W tym samym roku, 21 grudnia, Rzeczpospolita Polska dołączyła do układu z Schengen, znosząc wszelkie kontrole na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej.

Dla uświetnienia obchodów tych ważnych dla polsko – niemieckiej historii jubileuszy, chcielibyśmy zaprosić Państwa dniu 18 listopada 2022 roku na konferencję pt. „Promocja i Turystyka – szansą Wyspy Uznam”. 

Uroczystością poprzedzającą konferencję będzie ceremonia podniesienia szlabanu na przejściu granicznym, symbolicznie upamiętniająca dołączenie Polski do strefy Schengen.

Spotykamy się o godz. 09.00 na polsko – niemieckim przejściu granicznym przy ulicy Wojska Polskiego/Swinemünder Chaussee.

Obrady konferencji „Promocja i Turystyka – szansą Wyspy Uznam” rozpoczną się     w o godz. 10.00 w Hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu.

 

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się w załączonym programie.

Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na Państwa udział w tym szczególnym dniu.

Program konferencji

 

Projekt „Wyspa Uznam – Współpraca bez Granic” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu

państwa (Funduszy Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)